Tomáš Třetina

Tomáš Třetina

starosta Moravského Krumlova

Jsem již druhé funkční období starostou Moravského Krumlova a velkým bojovníkem za návrat Slovanské epopeje zpět na Moravu.

Narodil jsem se v Moravském Krumlově (1972) a strávil jsem zde celé dětství i jinošství. Jsem patriotem duší i tělem. V Moravském Krumlově jsem založil s manželkou rodinu a společně vychováváme tři dcery.

Vystudoval jsem na Masarykově univerzitě Učitelství pro první stupeň základní školy. Pět let jsem učil na ZŠ Ivančická v Moravském Krumlově, sedm let jsem pracoval jako ředitel ZŠ Bohutice.

Od roku 2002 do roku 2006 jsem byl členem rady města Moravský Krumlov. Poté jsem vykonával čtyři roky funkci místostarosty. V letech 2012-2016 jsem byl zastupitelem Jihomoravského kraje. Od roku 2010 jsem starostou rodného města.

Velké úsilí jsem vložil do získání moravskokrumlovského zámku zpět do vlastnictví města. To se mi v roce 2016 podařilo. Jsem velkým bojovníkem za Slovanskou epopej. Usiluji o její navrácení zpět do Krumlova.

V roce 2017 jsem byl jmenován Jihomoravským krajem do pozice zmocněnce pro jadernou energetiku. Účastním se pravidelně jednání o výstavbě 5. bloku v Jaderné elektrárně Dukovany.

Mou velkou vášní je sport. Miluji fotbal. Jsem předsedou fotbalového klubu v Moravském Krumlově a věnuji se trénování mládeže ve fotbale a basketbalu. Zastávám názor, že děti potřebují více pohybu.

  • Povolání:Starosta města Moravský Krumlov
  • Věk:46
  • Bydliště:Moravský Krumlov
  • Vlastnosti:Zkušenost, selský rozum, houževnatost, přehled
  • Rodina:Jsem ženatý, tři dcery.
  • Zájmy:Sport a fotbal obzvláště, četba, hudba a dobré moravské víno
Tomáš Třetina

Pracuji pro město

V komunálních volbách jsem jako lídr TOP 09 získal v Moravském Krumlově téměř 27 % hlasů, a obhájil mandát starosty. Tento volební výsledek je velmi zavazující především pro mou další práci. V politice jsou volby jediným nástrojem, kterým zjistíte, jak práci děláte. A proto jsem velmi rád, jak lidé hodnotili práci v minulém volebním období. Zároveň cítím velkou odpovědnost do dalších let za správu a chod města. Prioritou pro volební období 2014–2018 je zasíťování pozemků pro výstavbu nových rodinných domů. Velmi mě trápí míra nezaměstnanosti v Moravském Krumlově a blízkém okolí, která se pohybuje kolem 11 %. Vzhledem k dopravní dostupnosti Krumlova je velmi těžké sehnat investora, který by vytvořil pracovní místa v řádu desítek. Zároveň jsme převzali odpovědnost za klíčovou nemovitost v Krumlově, a to zámek.