Nový památník bude připomínat českou státnost

Nový památník bude připomínat českou státnost

Na podzim si připomínáme dvě významné události, 28. září Den české státnosti a 28. října Vznik Československé republiky. Na Den české státnosti jsme připravili společnou procházku po okolí Moravského Krumlova, kdy jsme zároveň otestovali novou turistickou stezku, která je kombinací trasy Klubu českých turistů a naším vlastním značením. Čtvrtek 28. září jsme zvolili proto, že většina lidí byla doma, takže mohli vyrazit na procházku a hlavně jsme mohli společně strávit příjemné chvíle. Jak lépe si připomenout českou státnost než ve společenství dobrých lidí. A sešlo se nás kolem třiceti.

Na 28. října plánujeme slavnostní odhalení nového památníku na Masarykově náměstí v Moravském Krumlově. Srdečně vás zvu k této historické události. Naše město dosud žádnou připomínku naší historie nemělo. To se změní.  Pomník má tvar hraničních kamenů, podkladová deska připomíná domovenky na britských uniformách letců. Návrh Tomáše Pavlackého a Michaela Gabriela nejlépe odpovídal zadání, proto jsme ho vybrali. Jsem velmi rád, že budeme mít v Krumlově místo, které bude nám i našim dětem a jejich dětem stále připomínat, že svoboda není zadarmo a že jsme si svůj stát museli vybojovat.

Prosím, přijďte  na společné slavnostní odhalení. Na náměstí se potkáme 28. října ve 14 hodin. A řekněte to svým známým, pozvěte rodinu a dětem a pravnukům vysvětlete, proč si chceme připomínat českou státnost a výročí vzniku našeho státu.

Závěrem vás chci vyzvat, abyste využili svého občanského práva a šli 20. a 21. října k volbám do poslanecké sněmovny. Je na vás, komu dáte hlas. Vyjádřete svůj názor, zapojte se do demokratického budování státu. I když jste někteří zklamaní současnou situací, nepodléhejte pesimismu, ale běžte k volbám.