Krajská organizace TOP 09 JMK si zvolila nové vedení. Předsedou se stal starosta Branišovic na Brněnsku Marek Sovka (29), který získal důvěru všech delegátů sněmu a stává se tak zároveň nejmladším krajským předsedou TOP 09 v republice. 

“Moc děkuji svým kolegům za podporou, takto silný mandát je pro mě víc než zavazující. V následujících dvou letech nás čeká kus práce. Mým cílem je dovést TOP 09 na jižní Moravě k úspěchu jak v evropských, tak krajských a senátních volbách, které se konají už příští rok,” říká Marek Sovka, nový předseda TOP 09 JMK. Místopředsedy krajské organizace byli zvoleni ministr zdravotnictví a vicepremiér vlády ČR Vlastimil Válek, senátor a starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina a starosta Letovic Petr Novotný. 

“Rád bych se pokusil oslovit mladší generaci, pro kterou mohl být např. výsledek prezidentské volby novou nadějí, že občansky a politicky se angažovat má pořád smysl. Věřím, že TOP 09 má mladým stále co nabídnout,” dodává Marek Sovka. 

Marek Sovka není v politice nováčkem. Do TOP 09 vstoupil hned ve svých osmnácti letech, ve dvaceti uspěl v komunálních volbách a stal se místostarostou obce Branišovice, od roku 2018 je jejím starostou. Aktuálně se podílí na širším vedení celostátní TOP 09 jako člen výkonného výboru strany a místopředseda Klubu starostů TOP 09. V minulém období působil na úrovni krajské organizace jako místopředseda a vedl regionální organizaci TOP 09 Brno-venkov. V roce 2016 založil mládežnickou organizaci TOP tým na jižní Moravě.