VÁŽENÍ SPOLUOBČANÉ, MILÍ KRUMLOVÁCI,

byly to čtyři neuvěřitelné roky. Prověřily naše síly. Prošli jsme (snad) neopakovatelnými krizemi a vrátili jsme Slovanskou epopej na náš zámek, který rozkvetl do krásy, takový si ho pamatovali už jen pamětníci. S velkou pokorou v srdci Vám chci poděkovat za podporu, ale i kritiku a připomínky. Nejsem neomylný a umím udělat i pořádnou botu. Umíme si je ale přiznat a poučit se z nich.

Každého starostu roky plné zákazů a omezení otestovaly, zda zvládá krizové řízení a jak si rozumí s obyvateli svého města. Tahle disciplína byla pro mě stejně, jako pro mnoho mých kolegů, buď a nebo. Lidi prostě poznali, zda to funguje nebo ne. A mě to donutilo zamyslet se nad dalšími lety v roli starosty, protože se tu prostě celá řada věcí povedla a rozvoj naše ho města je nastartovaný, jako nikdy předtím.

Uvědomuji si, že moje kandidatura bude některými „kritiky“ dávána do souvislosti s mým mandátem senátora. Dvě židle je snadný náboj pro každou zle mířenou větu, ale já jsem připraven  každému do očí říct, že právě Moravský Krumlov bude mít jen výhody z toho, že obhájím pozici starosty. To vysvětlení je prosté – po dvou letech zažívám na vlastní kůži, že se mi jako senátorovi daří otevírat dveře na ministerstva a do dalších institucí mnohem rychleji a snadněji. Senátor se ministrům, ředitelům a úředníkům hůř odmítá než „jen“ starosta. Kombinace mé tvrdohlavosti
a mandátu z horní komory parlamentu je mix, díky kterému jsme sestavili nejambicióznější plán pro naše město. A je jen na Vás, zda nám dáte důvěru ho realizovat.

Moravský Krumlov totiž bude hrát v dalších letech o nic menšího než o svou budoucnost. Budeme usilovat o to, aby nám neodcházeli lidi, protože u nás je přece to nej lepší místo k životu.

Návrat Slovanské epopeje byl před lety pro mnohé sci-fi. Oprava zámku a otevření nových prohlídkových okruhů nedosažitelný sen. Podařilo se nám to. Nyní k nám jezdí tisíce návštěvníků a díky tomu se vrací peníze do městské kasy, za které můžeme opravit další silnice a dál zvelebovat naše město. Moravský Krumlov musí být hned u Brna. Město nepřestěhujeme, ale díky elektrifikaci železniční trati budeme v Brně za pár minut. Lepší dostupnost do jihomoravské metropole ocení studenti, rodiny i podnikatelé. Chci také získat krumlovské vodárny pod kontrolu města, protože jen tak zajistíme našim občanům cenově dostupnou vodu. Cena plynu a energií je sice téma dne, ale na vodu dojde bezpochyby také.

Mnohem víc o našich plánech se dočtete v této brožuře, která je účtem za minulé období i nabídkou za Vaše hlasy v dalších čtyřech letech. Vím, že mám tu čest vést ten nejlepší tým pro Moravský Krumlov a jsem si jistý, že tohle jsou lidi, kteří za město budou i dýchat. Proto prosím, kdybyste nám chtěli dát svou důvěru, udělejte to velkým křížkem pro celou partu, protože sám to nedokážu.
Volby jsou vzácná událost. Bez ohledu na to, jak dopadnou, chci poděkovat za to, že jste hrdými občany Moravského Krumlova, a že máte své město rádi. Jsem šťastný, že jsem jeden z vás. Je mi ctí pracovat pro vás, pro rozvoj města. Za vaši podporu upřímně děkuji.

S úctou TOMÁŠ TŘETINA
Váš senátor a starosta města
Moravský Krumlov

Celá program si můžete stáhnout zde: brozura_krumlov