Koho překvapilo, že A. Babiš využil šance, když celý národ koukal na televizi, aby se pokusil odradit voliče generála Pavla? Udělal jsem si závěr a budu rád, když si ho přečtete.

Jako senátor za Znojemsko tu jsem pro všechny lidi, dokonce i pro ty, kteří volili mého soupeře. Senátor za obvod je jednoduše jen jeden. Nedovolil bych si odmítnout žádost o pomoc starosty za STAN, KDU-ČSL, ale i ANO. Moje vlastní zkušenost je taková, že i v ANO znám lidi, kterým nejsou lhostejné věci veřejné a drží slovo. Jednoho takového mám v zastupitelstvu Moravského Krumlova, Bořivoje Zieglera. Respektuji bývalého hejtmana Bohumila Šimka, znojemského místostarostu Jana Blahu a další. Těmhle lidem dnes A. Babiš svou agresivitou dělá ostudu. Vždyť jak příjemné by jim bylo, kdyby na ně jejich politická opozice takhle bezskrupolózně házela špínu.

Chápu, že Babiš chce odradit voliče Pavla. Chápu, že nás čeká vyhrocení debaty, kdy bude hrát roli strach z války i přístup k vládě, ale nesmířím se kampaní LŽÍ. A je celkem jedno, zda jsou vymyšlené protikandidátem nebo jen do zblbnutí opakovány dokola. Špinavá na konci těch dvou týdnů bude zase jen politika a všichni, kteří dávají svůj čas a energii věcem veřejným.
Právě teď pečlivě sleduji, komu to je jedno a kdo tomu přikyvuje, protože tím si buduje koaliční potenciál na dlouhá leta dopředu.